WordPress Nedir?

WordPress, kullanıcılarının herhangi bir kodlama ve/veya tasarım bilgisi sahibi olmadan web siteleri oluşturmasına olanak sağlayan bir içerik yönetim sistemi altyapısıdır.

Açık kaynak kodlu olarak yayınlandığı ilk günlerde her ne kadar bir blog altyapısı olarak ortaya çıkmış ise de takip eden yıllar içinde onbinlerce geliştirici ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan WordPress ile günümüzde her tip internet sitesini hayata geçirmek mümkün hale gelmiştir. Güçlü eklenti altyapısı ile birlikte E-ticaret, portal, forum gibi gelişmiş web altyapıları kurulabilirken; aynı zamanda da CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) gibi bazı spesifik yazılım gereksinimleri de rahatlıkla karşılanabiliyor.

Günümüzde internet üzerindeki her 3 web sitesinden bir tanesi WordPress altyapısı ile hazırlanmıştır. WordPress, Türkçe de dahil olmak üzere dünya üzerinde konuşulan tüm dilleri desteklemektedir.

WordPress yönetim panelinde bulunan “TEMA MAĞAZASI” içinde her sektör ve kategoride binlerce ücretsiz ve ücretli tema seçeneği bulunmaktadır.

Yeni Başlayanlar İçin Önerilir Mi?

Herhangi bir tasarım veya kodlama bilginiz olmasa dahi WordPress ile kolaylıkla çalışabilirsiniz. WordPress, siz görsel modda çalışırken web projelerinize tamamen kişiselleştirilmiş bir sunum getirmenizi sağlayan çok çeşitli araçlar, eklentiler ve uzantılar sunar. Kodsuz site geliştirme, WordPress için sayfa oluşturucular aracılığıyla zahmetsiz hale getirilir. WordPress üzerinde kullanabileceğiniz en popüler sürükle ve bırak sayfa oluşturuculardan bir tanesi Elementor’dur.

Elementor Page Builder, yeni siteler oluşturmak ve hazır WordPress temalarını herhangi bir programlama becerisi olmadan özelleştirmek için kullanıcı dostu ve son derece işlevsel bir çözümdür. Sayfa oluşturucu, WordPress motorlarının en son sürümleriyle uyumludur. Sitenizin kontrol paneline yüklendikten sonra, standart bir WordPress düzenleme alanıyla birlikte çalışır. Tek bir tıklamayla görsel sayfa düzenleme moduna geçebilir, ek olarak, sayfa oluşturucu, Elementor pazarındaki konuya özel WordPress temaları ve şablonlarından oluşan zengin bir koleksiyona sahiptir.

Çok çeşitli amaçlar ve konular için kullanıma uygun WordPress temaları vardır. Hepsi, nişe özel herhangi bir web projesinin başlatılması için ihtiyaç duyacağınız özel araç ve özellik setleri ile birlikte gelir. Ek olarak, Elementor tabanlı WordPress temaları, premium Elementor eklentileri ve yüksek çözünürlüklü görüntüleri bonus özellikleri olarak içerir.

WordPress ile E-Ticaret Yapılabilir Mi?

Elbette yapılabilir. Hatta E-Ticarete adım atmanın en kısa yolu bir WordPress sitesi sahibi olmaktır desek yanlış konuşmuş olmayız. Milyonlarca kullanıcının tercihi olan Woocommerce eklentisi ile birlikte dilerseniz fiziksel dilerseniz de sanal ve/veya indirilebilir ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz. Ayrıca abonelik, üyelik, rezervasyon gibi hizmet satışları için Woocommerce uzantıları kullanarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

WordPress Nedir?
Başa dön